• Atletické preteky

• Dňa 21.5.2014 sa v NM n/V uskutočnilo okresné kolo základných škôl v atletike. Reprezentovalo nás 15 žiakov II.stupňa v rôznych disciplínach. Najlepšie umiestenia pre našu školu získali: Silvia Poláková (5.tr.) v behu na 300 metrov získala 8.miesto, Karolína Hamrózyová (6.tr.) vo vrhu guľou obsadila 10.miesto. Blahoželáme. Fotky.

• Plavecký výcvik

• Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie. Pod vedením skúsených plavčíkov sa naši tretiaci a štvrtáci oboznámili s bazénom, s vodou, ktorá im najskôr siahala po bradu, po oči a nakoniec sa niektorí odvážili i do hĺbky takmer dvoch metrov. Postupne zistili, že sa menia ich pocity a zážitky pri otužovaní na skutočnosť, a že je to super a na osoh ich telu. Ani nevedeli ako, desať hodín ubehlo, plavecký výcvik sa končí a žiaci dostali „mokré vysvedčenie“, ktoré je dôkazom toho, že zvládli plavecký kurz. Vystriedajú ich žiaci z iných škôl a naši žiaci musia vymeniť bazén za školské lavice a pokračovať v učení. Voda sa však stala pre všetky deti kamarátkou a neustále ich láka. Preto, ako to dnešné deti dobre vedia, určite prehovoria svojich rodičov, aby si našli čas na spoločnú návštevu plavárne či kúpaliska, lebo im chcú ukázať, čo všetko ich pani trénerka a pán tréner naučili.

• Prevencia - policajný zbor NM n/V

• V stredu 7.5.2014 sa konala prednáška Mjr. Ing. Madaru z policajného zboru v NM n/V o nebezpečenstvách a dôsledkoch nelegálneho aj legálneho využívania interentových služieb, sťahovania rôznych aplikácií do mobilov a o bezpečnom využívaní sociálnych webových stránok. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.  Fotky.

• Stavanie mája

• Máj, ako symbol života stojí aj na námestí v našej v obci, aby každému pripomenul dávne tradície našich predkov. V tomto školskom roku sa na priblíženie tejto jarnej tradície žiakom našej základnej školy podujal pán učiteľ Sabo. So žiakmi 2.stupňa nacvičil krátky kultúrny program pre návštevníkov podujatia obce "Stavanie mája" v stredu 30.4.2014. "Hornostredský" ľudový kroj patrí k najkrajším krojom Slovenska a je škoda, že v mnohých domácnostiach po celý rok leží uložený v skrini. Sme radi, že  naše "krojované" dievčatá aj vďaka pozvaniu obce na túto milú akciu, mohli potešiť najmä staršie ročníky a snáď sme motivovali aj mladú generáciu.  Veľká vďaka patrí pani Potočnej a pani Dominovej za zapožičanie krojov a pomoc pri obliekaní.  Fotky.

• Literárna súťaž "Zlatá priadka"

• Laura Kojdová, žiačka 5.ročníka, ziskala v celoslovenskej literárnej súťaži "Zlatá priadka" (Mária Ďuríčková) jedno z desiatich ocenení. Laura zaslala do súťaže vlastnú báseň o nezbedníčkach Danke a Janke s názvom KINO. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Deň Zeme

• Deň Zeme sme si pripomenuli brigádou v okolí našej školy. Žiaci 2.stupňa sa pustili do upratovania multifunkčného ihriska, hrabania pokosenej trávy a čistenia skalky pri vchode školy. Prváci a druháci sa vybrali na exkurziu do PD v Pobedime a tretiaci so štvrtákmi pozberali odpadky v okolí futbalového ihriska.

Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

• Včela v prírode

• Vyhodnotenie  výtvarnej, literárnej a fotografickej súťaže na tému: „Včela v prírode“ 2014

Naši žiaci sa každoročne zapájajú do výtvarnej súťaže "Včela v prírode" a aj tento rok sa nám podarilo získať ocenenia.

Priestorové výtvarné práce – MŠ

3. miesto: Vaneska Hladká, Vaneska Hrádelová,   Alexandra Kusá, Viktória Királová

1. stupeň ZŠ

2. miesto: Denisa Čechvalová

Výhercom blahoželáme!

• Oznam o riaditeľskom voľne

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Horná Streda 391 v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. (školský zákon) § 150 ods. 5 a vyhláškou MŠ SR č. 518/2010 Z. z. § 3 ods. 10, Vám oznamuje, že dňa 02. 05. 2014 (piatok)  a dňa 09. 05. 2014 (piatok)  budú mať žiaci ZŠ a deti MŠ voľno z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác v budove školy.

• Deň narcisov

• Dňa 11.apríla 2014 sa naša škola zapojila do 18.ročníka dňa narcisov. Vďaka Vám všetkým, sa nám podarilo aspoň symbolicky vyjadriť podporu ľuďom bojujúcim s rakovinovým ochorením, zbierkou 242,36 €, ktorú sme zaslali na účet ligy proti rakovine. Ďakujeme. Fotky.

• Sieň slávy

• Reportណiak 6.ročníka Filip Kubica získal 1.miesto v I.kategórií medzinárodnej literárnej súťaže v písaní sci-fi poviedok "Keď si vymýšľam", ktorú už 15.rok zorganizovalo Gymnázium J.B.Magina vo Vrbovom. Vo štvrtok 10.4.2014 sa Filip zúčastnil slávnostného vyhlasovania víťazov. Filipovi blahoželáme. Fotky.