• Vianočný turnaj vo futbale

• Do galérie Vianočný turnaj vo futbale boli pridané fotografie.

Dňa 17.12.2013 sa vo veľkej telocvični ZŠ uskutočnil vianočný turnaj žiakov vo futbale, ktorý zorganizoval Mgr. Viliam Žitňanský, učiteľ telesnej výchovy. Do turnaja sa zapojili žiaci I. stupňa aj II. stupňa ZŠ. V kategórii I. stupeň ZŠ sa víťazom stali žiaci 4. triedy, 2. miesto obsadili žiaci 2. triedy a 3. miesto žiaci 3. triedy. V kategórii II. stupeň ZŠ vyhrali 1. miesto žiaci 7. triedy, 2. miesto obsadili žiaci 9. triedy a 3. miesto žiaci 8. triedy. Víťazom aj ďalším žiakom blahoželáme. Ceny pre zúčastnených žiakov I. a II. stupňa ZŠ zaplatilo Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Horná Streda, za čo ĎAKUJEME.

• Mikulášska besiedka v 3.triede

• Do galérie Mikulášska besiedka v 3.triede boli pridané fotografie.  Aj tohto roku k nám prišiel Mikuláš! Žiaci 3. triedy si pripravili malé pohostenie. Posedeli si v príjemnej atmosfére v triede. Najprv nakreslili mikulášsku výzdobu na tabuľu a potom nastalo hostenie. Nechýbali koláčiky, chipsy, džúsy, kofola a iné dobroty. Pán učiteľ púšťal výbornú hudbu do tanca. Sviatočnú atmosféru nám spríjemnili koledy, ktoré neodmysliteľne patria k Vianociam, na ktoré sa už všetci veľmi tešíme.

• Strelecká súťaž- 3. miesto v okrese N.Mesto n/V

• Do galérie Strelecká súťaž-3.miesto v okrese N.Mesto n/V boli pridané fotografie.  Dňa 4.12.2013 sa naši žiaci zúčastnili športovej súťaže OKRESNÉHO KOLA streľba zo vzduchovky ZŠ starší žiaci v zostave Martin Jelenák, Lukáš Pomajbo, Ondrej Košút a vedúci družstva Mgr. Viliam Žitňanský. Po 40 minútovom streleckom súboji zo vzduchovky na terč s kruhmi na 10 metrovú vzdialenosť si naši žiaci vystrieľali 3.miesto v okrese Nové Mesto nad Váhom. Celkové poradie: 1.miesto ZŠ Stará Turá- 825 bodov - postupujúci, 2.miesto ZŠ Podolie- 784 bodov, 3.miesto ZŠ Horná Streda- 687 bodov. Našim úspešným bronzovým žiakom srdečne gratulujeme a Ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy v športovej súťaži.

• Červené stužky

•  Červené stužky

Dňa 29.11 sme sa zapojili do 7. ročníka celoslovenskej kampane "Červené stužky", kampane boja proti AIDS. Učitelia a žiaci prvého aj druhého stupňa vytvorili spoločne vo vestibule školy "živú" červenú stužku. Touto akciou sme i my podporili boj proti tejto zákernej chorobe.

• Exkurzia Papiernička Petrus

• Do galérie Exkurzia Papiernička Petrus boli pridané fotografie. Dňa 27.11.2013 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili exkurzie do Papierničky Petrus - Prietrž, ktorá je jedinou ručnou výrobou papiera na Slovensku. Po pútavom priblížení histórie vzniku papiera si každý žiak vyrobil svoj originálny papier.

• Nesieme Vám novinu

Dňa 28.11. nám čakanie a prípravu na nadchádzajúce sviatky spríjemnili manželia Hlbockí so svojím synčekom Jakubkom. V priestoroch spoločenskej miestnosti si pre nás pripravili výchovný koncert s názvom "Nesieme Vám novinu", ktorý bol plný krásnych vianočných kolied, básní, ľudových hudobných nástrojov a tradícií, ktorými si ľudia v minulosti ucitevali tieto najkrajšie sviatky v roku. Prostredníctvom hudobno-dramatického pásma sme sa mohli oboznámiť so zvyklosťami našich predkov a spoločne sme sa navnadili na prichádzajúce sviatky. Ďakujeme manželom Hlbockým za príjemný zážitok!

• Thanksgiving Day

• Fotky. Dňa 28.11.2013 sme si na našej škole pripomenuli Deň vďakyvzdania, ktorý sa v USA oslavuje každý štvrtý štvrtok v novembri. Žiaci 4. ročníka vystúpili s farmárskou piesňou a rozprávkou Žabí princ v anglickom jazyku. Žiaci druhého stupňa vystúpili s básňou venovanou úrode prvých osadníkov. Zlatým klincom programu bolo omilostenie moriaka americkým prezidentom a na záver nám žiaci 7.ročníka zaspievali americkú ľudovú pieseň. Ďakujeme pani učiteľkám Palkovej a Macejkovej za peknú prípravu programu venovanú tomuto americkému sviatku.

• Prednášky pre žiakov

• V rámci výchovného poradenstva a prevencie sa v našej škole uskutočnili dňa 19.11.2013 prednášky pre žiakov 8. a 9. ročníka – Téma: ,,Čo sa môže a čo nie- pravidlá, prečo ich  dodržiavať", pre 6. a 7. ročník –  Téma: ,, PC, internet a ich riziká"  a pre 8. a 9. ročník –  Téma: ,,Voľba povolania". Prednášala pani Mgr. Jana Klbíková- sociálny pedagóg a metodička pre výchovné poradenstvo i pre prevenciu, z CPPPaP Nové Mesto nad Váhom.

• Zážitkové vyučovanie - pokusy

• Už tradične sa na našej škole pri príležitosti týždňa vedy a techniky na Slovensku uskutočnili dni plné zaujímavých pokusov z fyziky, chémie a biológie. Pán zástupca nám pomohol vyriešiť záhadu tancujúcich hrozienok a húpajúcej sa sviečky. Pani učiteľka Kyselicová nás naučila vyrobiť faraónovho hada a vyrobiť si vodnú sopku. Odvážlivci si mohli nechať zmerať aj krvný tlak a popliesť svoje zmysly optickým klamom a zvonením neviditeľných zvonov. A samozrejme nemohla chýbať populárna lávová lampa. Fotky.