• Kalokagatia 2014

• Naša žiačka 1.ročníka Miška Veselá získala krásne 1.miesto vo výtvarnej lige o Memoriál Heleny Kocianovej v A kategórií žiakov 1. až 4.ročníka so svojou prácou "Skrytá krása krojov". Miške blahoželáme. Súťaž organizuje Kalokagatia Trnava - centrum voľného času.

• Výlet tretiakov v ZOO a v Dinoparku Bratislava

• V stredu 11.6.2014 sa tretiaci spolu s triednym pánom učiteľom Mgr. Viliamom Žitňanským vybrali na výlet do ZOO a Dinoparku Bratislava. Videli jedinečné atrakcie pre malých aj veľkých návštevníkov s až 700 cicavcov, 200 vtákov a 40 plazov. ZOO a Dinopark Bratislava sa rozprestierajú v prekrásnej prírode s rozsiahlym lesom a krásnymi lúkami s množstvom výbehov pre cudzokrajné zvieratá. Na ploche až 96 hektárov možno vidieť ohrozené druhy z rôznych kontinentov sveta. Ako prvá ZOO v Európe sa pýši odchovom mláďat chráneného rysa ostrovida. Jej atraktívnou a u najmenších návštevníkov obľúbenou súčasťou je fantastický Dinopark,  zachytávajúci život druhohorných zvierat v životnej veľkosti. Súčasťou tejto expozície je i 3D kino a paleontologické ihrisko. Zo ZOO sa tretiaci pobrali do McDonald´s Bratislava, kde si pochutnali na hranolkách a zmrzline s lentilkami. Tento krásny výlet sa všetkým páčil. Pozrite si FOTKY z výletu tretiakov.

• Zber papiera 2014

• ZBER PAPIERA - 2014

Jednotlivci:

1. miesto                 Karolína Hruboňová           876 kg
            2. miesto                 Norbert Moravanský            772 kg
            3. miesto                 Matúš Pavlovič                    367 kg

Triedy:

1. miesto                 4. trieda    1673 kg = 129 kg na žiaka
            2. miesto                 5. trieda    1363 kg = 124 kg na žiaka
            3. miesto                 2. trieda    454 kg = 45 kg na žiaka
            4. miesto                 3. trieda    329 kg = 27 kg na žiaka
            5. miesto                 1. trieda    317 kg = 24 kg na žiaka
            6. miesto                 7. trieda    114 kg = 14 kg na žiaka
            7. miesto                 9. trieda    150 kg = 12 kg na žiaka
            8. miesto                 6. trieda    111 kg = 9 kg na žiaka
            9. miesto                 8. trieda    0 kg

Spolu: 4511 kg = 44 kg na žiaka

• Veľký úspech

• V tomto školskom roku sa naši žiaci pod vedením pani učiteľky Pekníkovej zapojili do 3.ročníka celoslovenskej literárno-hudobno-výtvarnej súťaže "Budimírske studničky". Z našej školy bola ocenená žiačka Karolína Močková v literárnej oblasti vo 4.kategórii. Karolínka získala so svojou povesťou 1.miesto v celoslovenskom kole. Blahoželáme.

• Veľký úspech

• Katolícke pedagogické a katechetické centrum aj v tomto školskom roku organizovalo celoslovenskú výtvarnú súťaž "Biblia očami detí a mládeže". V celoslovenskom kole získala 1. miesto žiačka 7.ročníka Evka Čaňová. Blahoželáme.

• Oznam o riaditeľskom voľne

• Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom, že v súlade s §150 ods.5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov rozhodlo o udelení 1 dňa riaditeľského voľna žiakom z prevádzkových dôvodov na deň 6. jún 2014. Stravujúci sa žiaci sú automaticky odhlásení zo stravy. Taktiež nebude v prevádzke ŠKD.

• MDD v Hornostredke

• Medzinárodný deň detí oslávili žiaci spolu s učiteľmi dňom plným športu, hier a zábavy. Zlatú medailu vo futbale získali žiaci 7. ročníka. V basketbale triumfovali naši deviataci. Pod rozhodcovskou taktovkou pána zástupcu Vrábla sa odohralo niekoľko veľmi pekných zápasov ako aj individuálnych športových súťaží. Všetkým deťom prajeme k ich sviatku ešte raz len to najlepšie a tešíme sa na oslavu znovu o rok.  Fotky.

• Zábavná matematika

• Že aj matematika môže byť zábavná sa presvedčili žiaci 5.triedy na hodine. Vyvolaní žiaci sa zmenili na súťažiacich v kolese šťastia a známky na sladké mafiny. Fotky.

• Biblia očami detí a mládeže

• Katolícke pedagogické a katechetické centrum aj v tomto školskom roku organizovalo celoslovenskú výtvarnú súťaž "Biblia očami detí a mládeže". V celodiecéznom kole, ktoré je na úrovni krajského kola, získala 2. miesto žiačka 7.ročníka Evka Čaňová a jej práca postupuje do celoslovenského kola. Blahoželáme.

• Budimírske studničky

• V tomto školskom roku sa naši žiaci pod vedením pani učiteľky Pekníkovej zapojili do 3.ročníka celoslovenskej literárno-hudobno-výtvarnej súťaže "Budimírske studničky". Z našej školy bola ocenená žiačka Karolína Močková v literárnej oblasti vo 4.kategórii. Keďže sa ocenenia budú udelovať v kaštieli v Budimíre, ktorý je pri Košiciach, Karolínke príde ocenenie poštou. Karolínke blahoželáme.

• Mladý záhradkár

• Dňa 14.5.2014 sa uskutočnila v priestoroch III. ZŠ kpt. Nálepku v Novom Meste n/V súťaž Mladý záhradkár. Z našich žiakov dosiahla zo staršej kategórie najviac bodov Lenka Juríková - 36 a z mladšej Natália Floreková - 26 bodov. Fotky.

• Hornostredská sklopka

• Vo štvrtok 22.5.2014 sa konal 2.ročník streleckej súťaže "Hornostredská sklopka". Vďaka patrí Ing. Košútovi, hlavnému rozhodcovi A201 pánovi Milatovi zo Starej Turej a PHK rozhodcovi Mgr. Schreiberovi z Podolia. Pán Milata si pre najlepších hráčov pripravil prekvapenie v podobe hodnotnej ceny (mobilný telefón a medaila) pre najlepších strelcov súťaže. Súťaž sa niesla v duchu fair play a na záver víťazné mužstvo z Podolia darovalo svoju hlavnú cenu (terč potkana) súperom z Čachtíc. Víťazom blahoželáme.  Fotky.

Výsledky: Chlapci  1.miesto Lukáš Pomajbo (Horná Streda), 2.miesto Dominik Kováč (Podolie), 3.miesto Henrich Jankech (Podolie).

Dievčatá 1.miesto Marcela Pyšná(Podolie), 2.miesto Sabína Selecká (Čachtice), 3.miesto Zuzana Košútová (Horná Streda).