• Projekty

• V učebni informatiky bola nainštalovaná nová interaktívna tabuľa, ktorú si ako prví vyskúšali žiaci 8.ročníka. Fotky.

• Prednášky pre žiakov

• V utorok 9.12.2014 sa konali prednášky: -pre žiakov 5.ročníka na tému:,,Efektívne učenie", 6.ročník – Téma: ,,Čo sa môže a čo nie – pravidlá, prečo ich dodržiavať" a pre žiakov 7., 8. a 9.ročníka na tému:,,Efektívna komunikácia". Prednášala pani Mgr. Jana Kĺbiková – riaditeľka CPPPaP Nové Mesto nad Váhom.  FOTKY.

• Vianočné trhy a besiedka v obci

• V sobotu 6.12.2014 do našej obce zavítal Mikuláš. Už tradične si žiaci našej školy na námestí pripravili vianočné trhy, ktorých výťažok poputuje do triednych fondov jednotlivých tried. Pre Mikuláša aj pre všetkých prítomných si deti  pripravili aj krátky program. Naši škôlkári a tretiaci si potrápili pamäť a naučili sa rôzne básničky. Peťka Krajčová (4.ročník) nás potešila nádherným spevom a dokonca nám zaspievala aj prídavok. Štvrtáci si na výpomoc pozvali Mikuláša juniora a zatancovali  zimný tanec, ktorý mal veľký úspech a navodil naozaj veselú atmosféru. Pán učiteľ Sabo zanôtil s prvákmi na ľudovú nôtu a nemohli chýbať naše speváčky a hudobníci z 2.stupňa. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí nám prispeli výrobkami na školské vianočné trhy ako aj všetkým, ktorí nás podporili kúpou výrobkov v našom stánku. Tešíme sa na Vás na vianočnej besiedke v budove školy 18.12.2014. Fotky.

• Mikulášske posedenie v ŠKD

• Deti v ŠKD čakalo v piatok veľké prekvapenie od Mikuláša. V cvičnej kuchynke mali pripravené posedenie a plno dobrôt. Podával sa aj vianočný punč a recitovalo sa o stošesť. Najväčšia radosť bola samozrejme zo super darčekov. Chlapcom priniesol Mikuláš celé letisko aj veľké Lego. Dievčatá potešil domčekom pre petšopákov a farmou aj s poníkmi. Bola to parádna mikulášska párty. Mikuláš mal samozrejme šikovné pomocníčky Evku Beňovú a Andrejku Rehákovú, ktoré mu pomohli napiecť dobroty a ozdobiť stromček. Fotky.

• Mikuláš

• V piatok k nám zavítal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Všetky deti si za krátky program vyslúžili sladké balíčky. Iba deviataci nám chýbali. Ako nás informovala triedna pani učiteľka, práve v piatok sa zúčastnili dňa otvorených dverí v pekle :) Dúfame, že sa nám v pondelok vrátia do školských lavíc.

Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

• Advent sme začali v miestnej knižnici

• Dňa  1. decembra  žiaci 7. a 8. ročníka  v rámci hodín  Svet práce a Technika navštívili obecnú knižnicu na pozvanie pani Valábkovej, kde sa ich fantázii  medze nekládli a v týchto útulných priestoroch knižnice  mohli pozorovať zručnosť a zmysel pre estetické umenie pani Ing. Vargovej, ktorá  obohatila ich fantáziu o nespočetné množstvo kreatívnych nápadov.  Žiaci  vyrobili krásne adventné a vianočné vence, ktoré budú určite zdobiť nielen  ich príbytky, ale  objavia sa i v ponuke vianočných trhov. Fotky.

• Turnaj v bedmintone.

• Od 1.12.2014 prebieha v našej škole turnaj v bedmintone - skupinová fáza. Prihlásení žiaci sú rozdelení po skupinách. Pán učiteľ Peter Vrábel urobil rozpis zápasov dvojíc, podľa ktorého sa odohrajú jednotlivé zápasy. Držíme palce!

• Exkurzia ,,Energia zblízka."

• Dňa 27.11.2014 sa naši žiaci ôsmeho a deviateho ročníka spolu s výchovným poradcom pánom učiteľom Viliamom Žitňanským zúčastnili exkurzie na unikátnej interaktívnej výstave ENERGIA ZBLÍZKA v zrekonštruovanej historickej budove Elektrárňa Piešťany. Potom sme navštívili SPŠ Bzinská 11 v Novom Meste nad Váhom v rámci ,,Dňa otvorených dverí", kde ôsmaci aj deviataci uvideli všetky učebne priemyslovky a oboznámili sa s odbormi a možnosťami štúdia v tejto škole. Firmy z regiónu Nové Mesto nad Váhom - VAC- VACUUMSCHMELZE, Askoll, HELLA, manz prezentovali duálny systém vzdelávania v stredných školách a poukazovali na nedostatok zamestnancov s technickým zameraním. Fotky.

• Hovorme o jedle

• Naša škola sa pod vedením pani učiteľky Tomovej zapojila do súťaže "Hovoreme o jedle", ktorej cieľom bolo vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť. Naši žiaci v rámci súťaže plnili rôzne týždenné témy a úlohy.   http://www.opotravinach.sk/VYHODNOTENIE

• Deň vďakyvzdania

• V stredu 26.11.2014 sme si v rámci hodín anglického jazyka priblížili Deň vďakyvzdania - tradičný severoamerický sviatok, ktorý patrí do obdobia dožiniek. Tento rok si pani učiteľky Mgr. Macejková a Mgr. Palková vybrali formu dramatického vyučovania a  nádejní herci z 1. aj 2.stupňa nám divadelnými scénkami stvárnili plavbu pútnikov do novej domoviny, ich boj o prežitie, zber prvej úrody, ich spoločné hry aj slávnostnú večeru. Obdiv si zaslúžia najmä žiaci 4.ročníka, ktorí si celé divadielko naštudovali v anglickom jazyku. Účinkujúcim hercom a technikom ďakujeme za príjemné dopoludnie.  Fotky.

• Ja a moje Ja

• V pondelok 24.11.2014 sa uskutočnili prednášky o správnom fyzickom, psychickom a sociálnom vývoji "Dospievam..." pod záštitou spoločnosti MP Education.Do galérie Ja a moje Ja boli pridané fotografie.