• Oznam o riaditeľskom voľne

• Podľa § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č.231/2009 Z.z. o podrobnostiach a organizácií školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z.z. o poskytovaní voľna žiakom školy v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní /Školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Vás týmto informujeme o udelení riaditeľského voľna pre žiakov 1. až 9. ročníka a deti MŠ na deň 7.5.2012, t.j. pondelok, z organizačných a prevádzkových dôvodov.

• Futbal

• Dňa 24.4 sa žiaci v rámci telesnej výchovy zúčastnili futbalového zápasu Slovensko - Dánsko v PN.photos

• 22. apríla DEŇ ZEME

• Pri príležitosti Dňa Zeme a v rámci akcie Vyčistime si Slovensko sa v piatok 20.04.2012 zapojila naša škola do čistenia okolia školy a brehov blízkeho jazera. Akcia začala po 1. vyučovacej hodine. Vrecia a rukavice sme obdržali od obvodného útvaru životného prostredia. Týmto sme aktívne pomohli prírode a životnému prostrediu. Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Včela v prírode 2012 - výtvarná súťaž

• Naši žiaci opäť uspeli a tentokrát vo výtvarnej tvorbe. Žiačka Barborka Mareková získala 2.miesto a žiačka Alica Juríková 3.miesto v súťaži "Včela v prírode" 2012 v NM n/V. Dievčatám blahoželáme. Foto v sieni slávy.

• Mladý záchranár CO

• Dňa 18.4.2012 sa žiaci 9.ročníka Barbora Mareková, Eva Suchá, Ondrej Királ a Matúš Lazarčík zúčastnili obvodného kola súťaže mladých záchranárov CO, kde získali super 2.miesto. Žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Pytagoriáda 2012

• Naši žiaci sa zúčastnili obvodného kola Pytagoriády v NM. Úspešnou riešiteľkou sa stala Natália Floreková 4.r., ktorá skončila na peknom 7.mieste. Všetkým zúčastneným ďakujeme, za reprezentáciu školy a Natálií k jej úspechu.

• Veľkonočné maškrtenie

• Dňa 4.4.2012 sa uskutočnilo veľkonočné maškrtenie žiakov II.stupňa, ktorí si zmerali sily v príprave rôznych pokrmov. Porota udelila najviac hlasov 7. triede. Na druhom mieste skončili šiestaci a o tretie miesto sa podelili piataci s ôsmakmi. Všetky maškrty boli výborné a veľmi nám chutili. Fotky.

• Noc s Andersenom

•

Nápad nocovať v knižnici práve v čase výročia narodenia H.Ch. Andersena vznikol v hlavách knihovníčok  v Uherskom Hradišti. Pravda, jedna vec je akciu vymyslieť a druhá - poriadne ju pripraviť. Na našej škole  noc s Andersenom organizačne pripravila Mgr. Bubláveková z piatka 30.3. na 31.3.2012. Poďakovanie za výpomoc patrí pani Valábkovej a Moravanskej, žiačkam Evke Suchej a Barborke Marekovej, učiteľom Mgr. Bartovičovej a Mgr. Galbavému.photos

• Vynášanie Moreny

• Dňa 21.3.2012 sa deti zo školy pobrali ku Čachtickému kanálu rozlúčiť sa s Morenou - kráľovnou zimy. Podľa starých tradícií sa zapálená Morena hodila do vody.  Deti sa s ňou rozlúčili a dúfajúc, že sa nezachytí o nejaký konár, či breh, aby sa zima už nevrátila, pobrali sa so spevom na námestie. Tam s krásnym pripraveným ľudovým programom zaspievali a zatancovali a privítali už úradujúcu kráľovnú – jar. Za vynesenie Moreny a sňou aj pani zimy obdržali deti od pána starostu chutnú odmenu.photo

• Regionálne kolo v basketbale

• Dňa 16.3.2012 sa na našej škole konalo regionálne kolo v basketbale žiakov základných škôl. Do regionálneho kola postúpili družstvá z Myjavy, Horného Sŕnia a Hornej Stredy. Naši žiaci obsadili pekné 2.miesto. Chlapcom blahoželáme.photo

• Testovanie9

• V stredu 14. marca 2012 sme našim deviatakom držali palce.  Uskutočnilo sa celoslovenské certifikačné testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 9–2012 z predmetov slovenský jazyk a literatúra, matematika.

• Karneval

• Na našej škole sa v piatok stretli rozprávkové bytosti z celého sveta. V jedálni sa konal veľký školský karneval na ktorom sa stretla celá škola a mohli sa na ňom zabaviť žiaci aj so svojimi učiteľmi. Karneval umožnil deťom stráviť čas zábavnejšou formou. V programe nechýbala dobrá zábava, tancovalo sa v rýchlom aj pomalom tempe. Žiaci takto oslávili fašiangy vo veľkom štýle. Fotky.

• Školské kolo v prednese pre rok 2012

• Víťazi v prednese. Dňa 16.2.2012 sa konalo školské kolo v prednese pre rok 2012. Víťazi v jednotlivých kategóriách nás budú reprezentovať na obvodnom kole v NM. Sú to žiaci Marianna Magalová (5.tr), Viktor Fogaš (9.tr), Katarína Kubišová (3.tr), Lukáš Pomajbo (7.tr), Simona Moravanská (8.tr). Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom držíme palce v obvodnom kole.

• Geografická olympiáda

• Žiak 9.ročníka Matúš Lazarčík získal 1.miesto v okresnom kole geografickej olympiády. Matúšovi srdečne blahoželáme a želáme úspech v krajskom kole.