• Účelové cvičenie v prírode

• Vo štvrtok dňa 23.5.2013 sa konalo jarné účelové cvičenie v prírode. Prebehol nácvik evakuácie školy a symbolický Beh Terryho Foxa. Žiaci II.stupňa si zasúťažili v rôznych disciplínach a navštívili nás aj príslušníci policajného zboru z Trenčína, ktorí mali pripravený preventívny výchovný program pre žiakov MŠ, 1. a 7.ročníka.

Do galérie Účelové cvičenie v prírode boli pridané fotografie.

• Vedomostná súťaž "Konštantín a Metod"

• Naši žiaci 6.ročníka Natália Pomajbová, David Lacko a Marianna Magalová reprezentovali našu školu na dejepisnej súťaži vo Vrbovom. Niekoľko týždňov sa intenzívne pripravovali pod vedením pani učeľky Rusinkovej a ich úsilie prinieslo ovocie, keď v prvej časti,  vo "vedomostnom kvíze",  skončili na krásnom 2. mieste. Druhou časťou súťaže bolo skladanie obrázka z puzzle, kde sa im nepodarilo v stanovenom limite zložiť celý obrázok a tak sa prepadli až na 4.miesto. Súťažiacim aj tak srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Jarný zber papiera

• Od 2.mája 2013 bude na našej škole prebiehať zber papiera. Papier musí byť riadne zviazaný v balíkoch a bude ho odoberať p. školník každý deň od 7:10 do 15:00 hod. Prípadne ak nezastihnete p. školníka je možné nechať balík riadne podpísaný - meno a trieda pri zborovni na chodbe. Najlepšia trieda a jednotlivci budú odmenení vecnými cenami.

• Hornostredská sklopka

• Dňa 24.4.2013 sa na našej škole konala regionálna strelecká súťaž "Hornostredská sklopka" - streľba na sklopné terče, kde presnosť a rýchlosť zohrávali hlavnú úlohu. Školu reprezentovali Mareková Kristína, Košút Ondrej, Pomajbo Lukáš a Čaňo Adam. Počas súťaže sa stupňovala nervozita súťažiacich, tým pádom aj chyby v streľbe na čo doplatili Kristína a Ondrej. Strelci Lukáš a Adam sa prebojovali do finále, čiže mali možnosť získať zlato. To sa však nepodarilo a Čaňo Adam obsadil 3. miesto a Pomajbo Lukáš obsadil 2. miesto z 28 súťažiacich v kategórii chlapcov. V kategórii dievčat súťažilo 5 strelkýň. Víťazom gratulujeme a súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Fotky.

• SLÁVIK SLOVENSKA 2013

• Dňa 24.4.2013 sa konalo školské kolo Slávik Slovenska 2013.Súťažilo sa v troch vekových kategóriách z ktorých výťazi postupujú do obvodného kola. Porota v zložení Mgr. Miškovicová, pani riaditeľka a pán učiteľ Sabo mala ťažké rozhodovanie, nakoľko sa tento rok súťaže zúčastnilo veľa dobrých spevákov.Výsledky si môžete prečítať v sekcii Sieň slávy. Fotky.
        • Letové ukážky dravcov

• Dňa 23.4.2013 sa na našej škole konala letová ukážka dravcov spojená s odbornou prednáškou. Žiaci sa tak dozvedeli veľa zo života výra skalného, kuvika či krkavca. album

• Svetový deň Zeme

• Svetový Deň Zeme – 22. apríl

Každoročne si 22. apríla pripomíname Deň Zeme. Je to deň, ktorý patrí našej planéte Zem. Naši prvostupniari si tento deň pripomenuli návštevou SOŠZ v Piešťanoch, kde si preverili svoje vedomosti z triedenia odpadov a v spoznávaní stromov a bylín. Žiaci II.stupňa venovali jednu vyučovaciu hodinu úprave okolia školy. Pripomeňte si s nami tento významný deň a urobte i vy niečo, ako pre Zem, tak i sami pre seba.   Photos

• Jarné pečenie

• Konečne k nám prišla jar, slniečko krásne svieti a v okolí školy začali rozvoniavať fialky. Žiaci prvého stupňa aj so svojimi triednymi učiteľmi pripravili pre pani Jar chutné dobroty. Ďakujeme všetkým mamičkám, ktoré nám pri pečení pomáhali  zabezpečením surovín, napečením sladkých dobrôt, alebo osobnou výpomocou.  Jarné pečenie.
            16.04.2013 13:25