• Hviezdoslavov Kubín 2015

• Dňa 13.02.2015 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Z veľkého množstva účastníkov sa nakoniec na 1.mieste umiestnila žiačka 2.ročníka Lucka Halienková za prednes poézie a v 2.kategórií sa na 1.mieste umiestnila žiačka 4.ročníka Kristínka Súkupová za prednes poézie a žiačka 5.ročníka Ninka Bičanová za prednes prózy. Víťazkám srdečne gratulujeme a tešíme sa na ich reprezentáciu na obvodnom kole v Novom Meste nad Váhom. Fotky.

• UNICEF workshop

• Dňa 10.2.2015 sa žiaci šiesteho ročníka so svojou triednou pani učiteľkou L. Majerníkovou zúčastnili vzdelávacieho workshopu pod názvom " Poznaj svoje práva". Podujatie organizovala MSK Piešťany v spolupráci so Slovenským výborom pre UNICEF pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Naši šiestaci tak aktívnou formou spoznali práva ale i povinnosti detí, prezreli si výstavu Karikatúry za ľudské práva ako i priestory piešťanskej knižnice. Fotky UNICEF workshop.

• Prezentácia štúdia na SPŠ v NM n/V

• V utorok 10.2.2015 sme na našej škole mali zaujímavých hostí. Navštívil nás pán riaditeľ Mgr. Peter Rebro s pani zástupkyňou Ing. Školudovou zo SPŠ Bzinská 11, v Novom Meste nad/Váhom, aby našim žiakom predstavili projekt duálneho vzdelávania, ktorý sa začne realizovať v školskom roku 2015/2016. Jedná sa o nové experimentálne vzdelávanie na SPŠ v Novom Meste nad/Váhom po vzore nemeckých učebných osnov. O možnostiach uplatnenia absolventov v praxi nám porozprávali zástupcovia firiem VAC, Askoll a zástupca slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory Dr. Kokorák. V prípade bližšieho záujmu o štúdium na SPŠ v NMn/V môžete kontaktovať výchovného poradcu, alebo vedenie našej ZŠ. V najbližšej dobe plánujeme pre rodičov žiakov 2.stupňa informačné stretnutie o možnostiach štúdia na stredných školách a uplatnení na trhu práce v našom regióne. Bližšie informácie získate na: www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. Žiačka 9.ročníka Sabina Toráčová získala krásne 3.miesto a žiačka 7.ročníka Natália Floreková 4.miesto. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Zápis do 1.ročníka

• Zápis do 1. ročníka ZŠ s MŠ v Hornej Strede pre školský rok 2015/ 2016 sa uskutočnil v piatok 6.2.2015 v čase od 14:00 h do 17:00 h v priestoroch základnej školy v učebni 1.ročníka na poschodí. Info TU....  alebo v sekcii RODIČOM - Zápis do 1.ročníka.

• Vianočná besiedka

• Vo štvrtok 18.12.2014 sa konala vianočná besiedka žiakov základnej školy. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a podporili našu školu. Fotky.

• Šaliansky Maťko

• Vo štvrtok 18.12.2014 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Za prvý stupeň zíslaka prvé miesto Petra Krajčová zo 4.ročníka a za druhý stupeň získal prvé miesto Norko Moravanský zo 6.ročníka. Blahoželáme. Fotky - Šaliansky Maťko.

• Vianočný turnaj vo futbale

• Dňa 16.12.2014 sa v našej škole vo veľkej telocvični uskutočnil 6.ročník Vianočného turnaja žiakov vo futbale, ktorý opäť zorganizoval Viliam Žitňanský-učiteľ telesnej výchovy. V skupine mladší žiaci sa víťazom stali žiaci 5. triedy, 2.miesto obsadili žiaci 4.triedy a 3.miesto žiaci 3.triedy. V kategórii starší žiaci vyhrali a z minulého roka obhájili 1.miesto žiaci 8. triedy, 2.miesto obsadili žiaci 6.triedy a 3.miesto žiaci 9.triedy. Víťazom aj ďalším žiakom blahoželáme. Ceny do turnaja zaplatili-RZ a Viliam Žitňanský. ĎAKUJEME!  GÓÓÓÓL! winkyessmiley FOTKY.

• Exkurzia vo VACUUMSCHMELZE

• Dňa 16.12.2014 sa žiaci 8. a 9.ročníka spolu s výchovným poradcom Viliamom Žitňanským zúčastnili exkurzie v rámci dňa otvorených dverí vo firme Vacuumschmelze pre zvýšenie záujmu o technické pracovné pozície. Pri prehliadke firmy mali žiaci možnosť vidieť jej technológie a produkty i prezentačné materiály. Potom žiaci boli informovaní o duálnom vzdelávaní (nová pripravovaná forma vzdelávania od 2015/ 2016) a o možnostiach budúceho zamestnania a praxe počas štúdia. FOTKY.