• Testovanie 9-2015

• V stredu 15.apríla 2015 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 9.ročníka základných škôl. Testovanie 9 sa uskutočnilo z predmetov matematika a  slovenský jazyk a literatúra. Fotky.

• Nina Bičanová 1.miesto

• Naša žiačka Nina Bičanová sa zúčastnila súťaže Hviezdoslavov Kubín- okresné kolo, kde vyhrala 1.miesto. Srdečne gratulujeme a Ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy! Nina postupuje ďalej do krajského kola, ktoré bude 30.apríla 2015. Držíme palce. Foto.

• Pytagoriáda

• Žiak 3.ročníka Samko Deanko získal krásne 3.miesto v obvodnom kole Pytagoriády v NM nad Váhom. Samkovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Veľkonočný turnaj vo florbale

• V pondelok 30.3.2015 o 13,30 h sa uskutočnil školský ,,Veľkonočný turnaj vo florbale" žiakov medzi triedami. Hralo sa vo veľkej telocvični. Tento turnaj zorganizoval pán učiteľ Viliam Žitňanský. Do turnaja sa zapojili žiaci I. stupňa aj II. stupňa ZŠ. V kategórii I. stupeň ZŠ sa víťazom stali žiaci 4.triedy, 2.miesto obsadili žiaci 3.triedy a 3.miesto žiaci 1.triedy. V kategórii II.stupeň ZŠ vyhrali 1.miesto žiaci 8.triedy, 2.miesto obsadili  deviataci a 3.miesto žiaci 6.triedy. Víťazom aj ďalším žiakom blahoželáme  FOTKY.

• Festival Jeden svet v Hornej Strede

• Dňa 11.3.2015 sa žiaci 2.stupňa  zúčastnili premietania dokumentárnych filmov v rámci festivalu Jeden svet. Dokumenty boli zamerané na život v krajinách tretieho sveta. Žiaci 1.stupňa si pozreli film Čarovná hračka o živote detí v Afrike. Sme radi, že sme dostali možnosť sa niečo nové dozvedieť. Mgr. D. Pekníková. Do galérie Festival Jeden svet v Hornej Strede boli pridané fotografie.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 10.3.2015 sa žiačky Lucia Halienková (2.ročník), Kristína Súkupová (4.ročník) a Nina Bičanová (5.ročník) zúčastnili súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy "Hviezdoslavov Kubín". Súťaž sa konala v Msks v NM n/V. Nina Bičanová získala krásne 3.mesto a postupuje ďalej do krajského kola, ktoré sa uskutoční 30.3.2015 v Bzinciach pod Javorinou. Srdečne blahoželáme.

• Medzinárodný deň materinského jazyka

• Po jarných prázdninách si dňa 27.2.2015 pripravili žiaci 4.triedy (triedny učiteľ Viliam Žitňanský) pre našich školkárov aktivitu v školskej knižnici v rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti, predčitateľskej gramotnosti MŠ  s názvom Medzinárodný deň materinského jazyka-21.február. Do galérie MD materinského jazyka boli pridané fotografie.
        • Prváci

• Našich malých prvákov čakala po prázdninách ich trieda v novom šate. Vymenená bola podlaha, ktorá bola v havarijnom stave a zakúpené boli aj nové lavice a stoličky. Poďakovanie patrí aj pánovi školníkovi za jeho pomoc a ústretovosť pri pokladaní podlahy a zariaďovaní interiéru. Fotky - prváci.

• Jar prichádza

• V pondelok sa žiaci 7. a  8. ročníka v rámci hodín SEE a THD  zúčastnili zdobenia vajíčok, ktoré  sa  realizovalo  na pozvanie pani Valápkovej. Na úvod nám všetkým pani Valápková  pripomenula, že sa už blíži jar a s ňou spojené jarné obyčaje. Neoddeliteľnou súčasťou jarných zvykov je i zdobenie vajíčok, ktoré  do krásne zdobenej podoby pretavila pani Sedláková z Brunoviec. Pod jej šikovnými ručičkami vznikli kraslice rôznych veľkostí  a farieb a  žiaci z oboch ročníkov pozorne sledovali  jej výklad. Zdobenie vajíčok pomocou stužiek a techniku odievania  vajíčka  do  „stužkového šatu“ žiakov veľmi zaujali. Následne  si  dievčatá  vyskúšali „stužkovú techniku“ zdobenia vajíčok, ktorá je síce náročná na čas, ale  výsledkom boli krásne sfarbené kraslice, na ktoré by mohli byť žiaci pyšní. Do galérie Jar prichádza boli pridané fotografie.

• Stredná odborná škola obchodu a služieb Piešťany

• Vo štvrtok 26.2.2015 nás navštívili zástupcovia zo SOŠ obchodu a služieb z Piešťan, aby nám predstavili možnosti štúdia na ich škole. Žiaci nám dokonca predviedli ukážky z praktickej prípravy na ich budúce povolanie. Bližšie informácie o štúdiu na danej strednej škole získate u výchovného poradcu. Ďakujeme pedagógom aj študentom SOŠ obchodu a služieb v Piešťanoch za ich milú návštevu. Do galérie Stredná odborná škola obchodu a služieb Piešťany boli pridané fotografie.

• Domestos pre školy - vyhodnotenie

• Naša škola sa na jeseň zapojila do projektu Domestos pre školy v ktorom sme získali dve poukážky v celkovej hodnote 478,00€ na nákup čistiacich prostriedkov. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pri plnení jednotlivých úloh pomáhali. Aktualizovali sme modul Projekty.