• Prázdninové-dovolenkové želanie
     • Prázdninové-dovolenkové želanie

     • Vážené kolegyne, kolegovia, všetci zamestnanci školy, milí žiaci, rodičia,

      želáme všetkým slnečné prázdniny a peknú pohodovú dovolenku. Oddýchnite si, načerpajte nové sily. Tešíme sa na spoločné stretnutie v novom školskom roku 2017/2018.

       Vedenie školy

    • Exkurzia v Askoll Potvorice
     • Exkurzia v Askoll Potvorice

     • Naši ôsmaci s dvomi siedmakmi sa dňa 15.6.2017 zúčastnili spolu s výchovným poradcom na exkurzii v blízkom podniku Askoll Slovakia v Potvoriciach. Pozreli si priestory podniku, vypočuli o možnosti duálneho vzdelávania, zoznámili sa s výrobou tohto podniku. Ďakujeme za našich žiakov firme Askoll za možnosť spoznať ďalšieho veľkého zamestnávateľa v našej oblasti a za poskytnutie informácií. Fotky TU.  Mgr. Viliam Žitňanský

    • Športové hry a výborné 2.miesto....
     • Športové hry a výborné 2.miesto....

     • Naša škola sa opäť aktívne zapojila do veľkej športovej akcie - ,,Športovej olympiády" základných škôl ŠPORTOVÉ HRY 8.6.2017 v Chtelnici, kde sa ZÚČASTNILO AŽ 38 ZÁKLADNÝCH ŠKôL=CCA 1200 ŽIAKOV. Súťažilo sa vo futbale, vybíjanej aj v atletike. Všetkým našim žiakom Ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Naši mladší žiaci 2. - 4.ročníka sa v súťaži vo futbale prebojovali AŽ DO FINÁLE-po vyhraných zápasoch nad ZŠ Zavar, ZŠ Radošina, výhre nad ZŠ Pobedím a víťazstve nad ZŠ Špačince. A prehrali až vo finálovom zápase so ZŠ Šintava a naši mladší žiaci skončili vo futbale NA VEĽMI PEKNOM DRUHOM MIESTE Z 38 Základných škôl!!!! GRATULUJEME!!!!  Fotky TU.

    • 8.miesto v KRAJI
     • 8.miesto v KRAJI

     • Na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom sa dňa 6.6.2017 uskutočnilo KRAJSKÉ KOLO v atletike. Stretli sa tu žiaci 2. stupňa ZŠ. Žiaci mali príležitosť zažiť skutočné preteky a obľúbiť si tak napríklad atletiku alebo šport vo všeobecnosti. Našu školu s veľkou snahou reprezentovala KAROLÍNA HAMROZYOVÁ vo vrhu guľou žiačok pod dohľadom pána učiteľa Mgr. Viliama Žitňanského. Po troch pokusoch postúpila Karolína do finále, kde sa umiestnila na peknom 8.MIESTE V TRENČIANSKOM KRAJI výkonom 8,88 m. Karolíne GRATULUJEME a ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu našej školy. Športu zdar a atletike zvlášť!  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda veľmi pekne Ďakuje obecnému úradu Horná Streda za poskytnutie dopravy pre našu žiačku na túto športovú KRAJSKÚ súťaž v atletike. Fotky z tejto súťaže TU. V.Ž.

    • 1.MIESTO v guli, 7.miesto v behu na 60 m
     • 1.MIESTO v guli, 7.miesto v behu na 60 m

     • Na štadióne AFC v Novom Meste nad Váhom sa dňa 31.5.2017 uskutočnilo OKRESNÉ kolo. Stretli sa tu žiaci 2. stupňa ZŠ. Žiaci mali príležitosť zažiť skutočné preteky a obľúbiť si tak napríklad atletiku alebo šport vo všeobecnosti. Našu školu s veľkou snahou reprezentovali dievčatá- K.Hamrozyová, K.Balážová, K.Močková, V.Lužová, S.Čechvalová, Nastasia Pastorkova, L.Kojdová, K.Bieliková a chlapci- A.Havrlent, F.Kubica, Paťo Potočný, M.Pavlovič, J.Šupka, J.Brunovský pod dohľadom pána učiteľa Mgr. Viliama Žitňanského. Na stupni víťazov skončila SUVERÉNNE naša žiačka KAROLÍNA HAMROZYOVÁ NA 1.MIESTO V OKRESE vo vrhu guľou žiačok výkonom 9,48 m a za zmienku stojí aj účasť K.Balážovej vo finále behu na 60 m, kde Kristína vybovala výborné 7.MIESTO V OKRESE. Všetkým našim žiakom GRATULUJEME a ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu našej školy. Športu zdar! Karolína Hamrozyová svojím víťazstvom v okresnom kole postúpila do krajského kola v Dubnici nad Váhom 6.6.2017. Fotky sú TU.

    • Certifikát za riešenie literárno-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok
     • Certifikát za riešenie literárno-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok

     • Žiakom 3. ročníka bol udelený certifikát 
      za riešenie literárno-výtvarnej súťaže "Čitateľský oriešok". Súťaž bola zameraná na rozvíjanie čítania s porozumením, vnímania medzipredmetových vzťahov, logického myslenia a fantázie. V súťaži sa síce nikto zo žiakov neumiestnil, ale aspoň sa zapojili a majú z lúskania úloh dobrý pocit.
      Tr.uč. I.Palkova 

    • UNICEF- Modrý gombík 15.5.2017 - 21.5.2017:
     • UNICEF- Modrý gombík 15.5.2017 - 21.5.2017:

     • Vyhodnotenie Týždňa modrého gombíka 2017:   V rámci Týždňa modrého gombíka 2017 organizácie UNICEF sa dňa 18.5.2017 konalo športové popoludnie so Zumbou, ktorú precvičovala uč. I. oddelenia ŠKD, p. Manasová, ktorá spestrila čas žiakom ŠKD, deťom z MŠ, ale aj rodičom, či pedagogickým alebo nepedagogickým zamestnancom. Symbolický poplatok bol venovaný deťom, ktoré trpia vojnovým konfliktom na východe Ukrajiny a použijú sa na humanitárnu pomoc a podporu. Peňažný príspevok, ktorý sa za celý týždeň podarilo vyzbierať, sa vyštveral na neuveriteľnú sumu 192 eur a 8 centov. Veľká vďaka patrí všetkým prispievateľom, dobrým ľuďom, ale najmä aj pracovitým a šikovným žiakom – dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj voľný čas mimovyučovacej aktivite, a tým sa pričinili o taký skvelý výsledok. ĎAKUJEME! Fotky TU.

    • 2.MIESTO V OKRESE
     • 2.MIESTO V OKRESE

     • V piatok 5.5.2017 sa v ZŠ Kpt. Nálepku Nové Mesto nad Váhom hralo Okresné kolo súťaže McDonald´s Cup vo futbale žiakov 1.stupňa ZŠ. Po víťazstve nad ZŠ Kpt. Nálepku Nové Mesto nad Váhom a prehre so ZŠ Tematínska N.Mesto n/V obsadili naši žiaci výborné 2.MIESTO V OKRESE Nové Mesto nad Váhom vo futbalovej súťaži McDonald´s Cup a získali pre našu školu pekný pohár. O toto výborné 2.MIESTO V OKRESE sa zaslúžili žiaci MAREK GÁBOR, DENIS KOTULA, MATÚŠ TORÁČ, TERÉZIA ČAČÍKOVÁ, MATEJ MORAVČÍK, ANDREJ HRUBOŇ, TOMÁŠ VATRT, ŠIMON MARKECH pod trénerskou taktovkou nášho pána riaditeľa Mgr. Petra Vrábla - viď fotky nášho úspešného družstva. Našim šikovným žiakom GRATULUJEME k tomuto vynikajúcemu výsledku v súťaži vo futbale v rámci okresu. ĎAKUJEME im za výbornú reprezentáciu našej školy. Z tohto veľkého úspechu našich žiakov sa tešia všetci zamestnanci našej školy. 👍😉😀👍⚽ V.Ž. FOTKY TU.

    • Deň Zeme v Hornej Strede
     • Deň Zeme v Hornej Strede

     • Dňa  28.apríla 2017 sme si v našej  škole  pripomenuli  peknými EKO aktivitami Deň  Zeme. Naša krásna  zemeguľa, ktorú  statočne  stvárnila  Viktorka  Királová,  prestrihnutím  zelenej  stužky   slávnostne otvorila  pomyselnú  bránu  do  „víru“  aktivít, ktoré  žiakom  priblížili  EKO problematiku a skvosty našej  prírody. Žiaci  sa  mohli  naučiť  niečo o liečivých  bylinkách, spoznať  hniezdenie  vtákov a separovať  odpad. Zábavnou  formou si zalovili  v EKO  rybníku, vyskúšali  EKO  bowling a najviac  žiakov  očarili  EKO spoločenské  hry a skladanie  PUZZLE. Dúfame, že  žiaci  si  týmito  rôznymi  aktivitami uvedomili aká je dôležitá naša  príroda, kladný  vzťah  k nej  a  prehĺbením  ich pozitívneho vzťahu  k životnému prostrediu sa naša  modrá  planéta  rozrastie o nových ochrancov prírody a životného prostredia. Fotky klikni TU.

    • 2.miesto našich žiakov
     • 2.miesto našich žiakov

     • V utorok 2.5.2017 sa v Gymnáziu M.R.Štefánika Nové Mesto nad Váhom hralo predkolo súťaže Školský pohár SFZ vo futbale pre žiakov narodených v roku 2004 a mladší. Hneď prvý zápas proti domácim žiakom z Gymnázia v Novom Meste n/V vyhrali naši šikovní chlapci 5:2. V druhom zápase prehrali so ZŠ Moravské Lieskové. ZŠ Kočovce na túto súťaž neprišli. V konečnom vyhodnotení skončili naši žiaci na druhom mieste. Za nami na 3.mieste skončilo Gymnázium Nové Mesto nad Váhom. O tento úspech sa zaslúžili žiaci BORIS BURZÍK, JAKUB ŠUPKA, DÁVID HLADKÝ, DAVID POTOČNÝ, SEBASTIÁN TORÁČ, MAREK GÁBOR, MATÚŠ TORÁČ, MATEJ REHORČÍK, pod trénerskou taktovkou pána zástupcu riaditeľa Mgr. Viliama Žitňanského. Našim šikovným žiakom chlapcom GRATULUJEME k 2.miestu v súťaži vo futbale. ĎAKUJEME im za reprezentáciu našej školy. 👍😉😀👍Fotky klikni TU.

    • Ocenenie našej žiačky
     • Ocenenie našej žiačky

     • Dňa 27.4.2017 si naša žiačka 9.ročníka Nikola Miklovičová prevzala v Galérii J. Kréna ZUŠ Nové Mesto nad Váhom ocenenie za 2.miesto v medzinárodnej literárnej súťaži "Načúvajme hlasu Zeme". Triedna pani učiteľka Mgr. Veronika Kubicová je na svoju žiačku hrdá a veľmi sa z jej úspechu teší spolu s celým pedagogickým zborom. Žiačke srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa pekných tvorivých nápadov.   Klikni TU fotky.

    • Prvé miesto našich žiakov
     • Prvé miesto našich žiakov

     • V piatok 28.4.2017 sa v ZŠ Odborárska Nové Mesto nad Váhom hralo predkolo súťaže McDonald´s Cup vo futbale žiakov 1.stupňa ZŠ. Hneď prvý zápas so ZŠ Považany vyhrali naši šikovní chlapci 2:1  V druhom zápase porazili domácu ZŠ Odborárska Nové Mesto nad Váhom vysoko 6:1  Naši žiaci vyhrali teda túto súťaž predkola McDonald´s Cup-u vo futbale a suverénnym spôsobom postúpili do okresného kola spomínanej súťaže. O toto výborné víťazstvo v turnaji sa zaslúžili žiaci MAREK GÁBOR, DENIS KOTULA, MATÚŠ TORÁČ, ALEX KRAJČO, MATEJ MORAVČÍK, ANDREJ HRUBOŇ, TOMÁŠ VATRT, ŠIMON MARKECH pod trénerskou taktovkou nášho pána riaditeľa Mgr. Petra Vrábla. Po tomto veľkom úspechu si chlapci za odmenu pochutili na výbornej pizze.
      Našim šikovným žiakom chlapcom GRATULUJEME k vyhraným zápasom a celkovému víťazstvu v súťaži vo futbale a blahoželáme k postupu do okresného kola. ĎAKUJEME im za výbornú reprezentáciu našej školy. 
       👍😉😀👍⚽  FOTKY TU.

    • Práca s keramikárskou hlinou....
     • Práca s keramikárskou hlinou....

     • Koniec apríla je zameraný na zahájenie príprav programu Ku Dňu Matiek a vyrábanie rôznych darčekov v našej škole. V dňoch 25.4.2017-v utorok a vo štvrtok 27.4.2017 našu školu navštívila pani Alžbeta Behanová, ktorá sa venuje maliarskemu a keramikárskemu umeniu pri CVČ v Piešťanoch. Predviedla žiakom prvého a druhého stupňa rôzne spôsoby a techniky práce s keramikárskou hlinou. Deti to natoľko zaujalo, že okrem hlavnej témy zameranej na Deň Matiek – kde vyrábali „keramické srdce pre mamu“, začali vyrábať rôzne iné výrobky podľa vlastnej fantázie napríklad vázy, sošky, poháre, tanieriky a pod.
      Po vypálení výrobkov, si mohli žiaci svoje práce vystaviť a po vyhodnotení prác bolo veľmi obtiažne vyhodnotiť najkrajšie výrobky a práce, lebo všetky boli prekrásne a vydarené, pretože boli vyrábané detskou rukou a fantáziou. 
      Fotky TU.

    • Exkurzia v Čachticiach....
     • Exkurzia v Čachticiach....

     • Dňa 19.4.2017 sa žiaci piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Čachticiach. Navštívili sme spoločne Čachtické podzemie a Čachtický hrad. Naši sprievodcovia v podzemí a na hrade najlepšie predviedli svoje "remeslo" slova a aj názorne ukázali, ako sa žilo v minulosti, na aké účely slúžilo to či tamto. Za to im aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme! Rovnako aj za suveníry, ktoré dostali od pána kastelána Imrišku do daru. Dozvedeli sa veľa o nechválne známej Alžbete Bátoriovej, ktorá sa svojou krvilačnosťou dostala aj do Guinesovej knihy rekordov. Žiakov musíme pochváliť za bohaté vedomosti, ktorými sa vo vzájomnej interakcii dopĺňali spolu s pánom kastelánom počas výkladu na Čachtickom hrade. V centre obce sa okrem iného mohli odfotiť aj s drevenou sochou Bátoriovej, či sa nechať vyskúšať zavrieť v klietke hanby. Okrem histórie si odskúšali aj svoje vlastné sily a vytrvalosť počas výstupu na hrad za nepriaznivého počasia, a preverili si tým svoju kondíciu, za čo im skladáme ďalšiu pochvalu.   Fotky TU.

    • Veľkonočné prázdniny
     • Veľkonočné prázdniny

     • Veľkonočné prázdniny začali 13.apríla (štvrtok) a skončili 18.apríla (utorok) 2017. Školské vyučovanie sa začalo 19.apríla 2017 (streda).

    • Vybíjaná Dievčatá
     • Vybíjaná Dievčatá

     • Dňa 22.3.2017 sa naše žiačky 5., 6. a 7. ročníka zúčastnili turnaja - predkola žiačok mladšieho školského veku vo vybíjanej, ktoré sa konalo v Novom Meste nad Váhom. Súťažili proti ZŠ Kočovce, ZŠ Moravské Lieskové a ZŠ Odborárska Nové Mesto nad Váhom. V konečnom poradí škôl sa umiestnili na 3.mieste. Našim dievčatám gratulujeme a Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy. FOTKY TU.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Horná Streda
   • zssmshorna.streda@gmail.com
   • zssmshorna.streda@gmail.com
   • +42132/7773175 - riaditeľ školy +42132/7773112 - ekonómka +42132/7773102 - materská škola +42132/6401592 - vedúca školskej jedálne Webová adresa - www.zssmshornastreda.sk
   • ZŠ s MŠ Horná Streda, Partizánska 391, 916 24 HORNÁ STREDA,
   • 36125440
   • zssmshorna.streda@gmail.com, mshorna.streda1@gmail.com .
   • www.zssmshornastreda.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje