• Exkurzia v Plantex Veselé:

• Nový školský rok začali naši najmladší prváci, pod dohľadom starších žiakov – tretiakov a štvrtákov svojou prvou exkurziou do Plantexu Veselé. Videli na vlastné oči, aká dlhá cesta čaká každé jabĺčko, kým sa dostane do nášho bruška. Keďže počasie nám veľmi neprialo, nemohli sme si prejsť sady, kde jabĺčka rastú na stromoch, ale prešli sme halami, kde sa umývajú, triedia a uskladňujú.

Každý bol odmenený hruškou , ovocným pyré a niektorí z nás si vyskúšali aj svoju finančnú gramotnosť pri nákupe, priamo v areály Plantexu.

Ako poďakovanie za veľmi pútavú exkurziu, sme spoločne zaspievali pieseň: Bolo raz jabĺčko krásne...

Tešíme sa na ďalšie spoločné zážitky, ktorými si obohatíme svoje vedomosti, prehĺbime priateľstvá a získame skúsenosti od starších kamarátov.

Triedne pani učiteľky: Bartovičová, Jägrová, Barbušinová

• Letná škola júl 2023:

• Prvý júlový týždeň sme mali v škole letnú prázdninovú činnosť v ŠKD. Pre deti bol pripravený pestrý program. V pondelok sme navštívili mestskú knižnicu v Piešťanoch, kde bol pre deti pripravený literárno- výtvarný workshop na motívy tvorby Hedvigy Gutierrez spojený s komentovanou prehliadkou výstavy, navštívili sme aj novootvorené ihrisko Inčučuna. V utorok sme mali naplánovanú pešiu túru do Brunoviec s návštevou pizzerie. Štvrtkové dopoludnie sme si spríjemnili opekačkou pri jazere v Hornej Strede. V piatok sme sa vybrali na prechádzku k rieke Váh a pre deti sme si pripravili rôzne sútaže na školskom dvore.

Prežili sme týždeň plný zábavy, smiechu a dobrej nálady :)

• Divadelné predstavenie Pinochio:

• Kto z nás by nepoznal svetoznámu rozprávku, ktorú napísal taliansky spisovateľ Carlo Collodi – Pinochio? Triedne pani učiteľky druhákov, tretiakov a štvrtákov zobrali svojich žiakov na divadelné stvárnenie tejto rozprávky do Mestského divadla Trenčín. Pred očami nám ožila drevená bábka, ktorú vystrúhal stolár Gepetto.  Jej huncútstva, ale aj dobré srdiečko dojali malého i veľkého diváka. Po divadelnom predstavení sme sa osviežili pri fontáne vodníka Valentína, ktorá je opradená povesťou o  vodníkovi, ktorý pri hasení požiaru domu svojej milej Aničky, prišiel o život.

Cestou ku vlaku sme si pochutnali na výbornej zmrzline, niektorí u nás nabrali odvahu a zahrali si na verejnom klavíri a pred samotným odchodom domov sme  vyšantili sa v mini-lanovom  parku.

Spiatočnú cestu vlakom sme si už len užívali zaslúžený oddych.

• Cyklovýlet do Piešťan:

• Dňa 26.6.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka vybrali na cyklovýlet na Lodenicu do Piešťan, kde si spoločne zahrali
            volejbal, prehadzovanú a užili si krásny slnečný deň. Na obed si objednali pizzu, na ktorej si všetci pochutili, občerstvili sa v bufete a plní síl sa vybrali po cyklotrase späť domov.

• Vychádzka piatakov do Brunoviec:

• V pondelok 26.6.2023 sa žiaci piateho ročníka s pani triednou učiteľkou vydali na prechádzku do Brunoviec. Najprv sa zahrali rôzne hry na ihrisku- od futbalu až po Kubo velí. Nakoniec prišla zaslúžená odmena v podobe skvelej pizze a veľkej kofoly. Žiaci sa ešte vyskákali na trampolíne a tak už cesta naspäť dala všetkým zabrať. Bol to super deň.

• Koncoročný výlet 1. triedy:

• Dňa 23.6.2023 sa žiaci 1. ročníka zúčastnili koncoročného triedneho výletu - prehliadka ZOO v Bratislave. Čakal nás aj perfektný odborný výklad o hrošíkovi libérijskom, ktorý bol spojený aj s jeho kŕmením. Pracovníčka ZOO mala nachystané vedro plné nakrájanej zeleniny a deti s radosťou hrošíka nakŕmili. Vyšantili sme sa aj na rôznych detských atrakciách a navštívili aj ZOO shop, v ktorom sme pomíňali svoje vreckové.

Počasie nám prialo a to ešte viac prispelo k tomu, že sme boli šťastní z krásne prežitého dňa.

Vyučujúce:  I.Palková a M. Svetláková.

• Športové aktivity:

• Predposledný týždeň v tomto školskom roku si druháci, tretiaci a štvrtáci spestrili športovým dopoludním so žiakmi zo ZŠ Jana Hollého Pobedim, ktorí si po roku prišli zmerať sily s našimi štvrtákmi a tretiakmi v priateľskom turnaji vo vybíjanej. Pod skvelým povzbudzovaním žiakov z 2.triedy sme si nakoniec vybojovali víťazstvo.

Konečné poradie: 1.miesto Horná Streda B

2. miesto Pobedim A

3. miesto Pobedim B

4.miesto Horná Streda A

Príjemným doplnením športovej aktivity bolo tanečné cvičenie ZUMBA pod vedením profi inštruktorky v ktorom excelovali najmladší žiaci –druháci.

• Spoločný výlet druhákov, tretiakov a štvrtákov:

• K záveru šk.roka neodmysliteľne patria koncoročné výlety. Pre našich druhákov, tretiakov a štvrtákov pripravili ich triedne pani učiteľky netradičný výlet. Hneď po vystúpení z vlaku v Trenčíne, už na nás čakal Výletný vláčik Matúša Čáka , ktorým sme sa previezli centrom mesta, na hrad a obohatili sme svoje vedomosti  pútavým rozprávaním o histórii mesta Trenčín . Vystúpili sme priamo v atraktívnom lanovom parku Tarzánia. Pod odborným dohľadom boli žiaci poučení a patrične vyzbrojení skobami, prilbami a popruhmi, aby mohli bezpečne prekonávať lezeckú dráhu a niektorí aj samy seba. Na spiatočnej ceste sme si za odmenu kúpili ako osvieženie zmrzlinu a šťastní sme sa všetci vrátili ku svojim rodičom, ktorí nás už túžobne očakávali.

Milí rodičia, ďakujeme Vám za Váš prístup a spoluprácu s triednymi učiteľkami , pri organizovaní výletu!

Triedne uč.2., 3. a 4.triedy

• Koncoročný výlet 5. a 6. triedy:

• Dňa 16.6.2023 sa naši žiaci po rozchode v Trenčíne poriadne vyjašili v JumpCentre v Drietome. Žiaci mali na výber z rôznych zábavných atrakcií a všetkým sa veľmi páčilo.