• Súťaž Englishstar:

• Naši žiaci sa zúčastnili súťaže Englishstar, kde sa im perfektne darilo. Väčšina bola úspešná a získala nad 70%. Najúspešnejšími sa stali Gregorko Jurík (6.trieda) so 100% a Tomáško Vrábel (9.trieda) s 90%.

• Exkurzie:

• Dňa 26.5.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Serede. K žiakom z najstarších ročníkov sa pridalo pár siedmakov a spoločne vyrazili do múzea holokaustu, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Po zaujímavej prednáške s názvom Deti a holokaust sme sa presunuli do expozície múzea. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska.  Múzeum zároveň slúži aj ako pamätník zavraždeným Židom zo Slovenska.

Exkurziou ôsmaci pokračovali aj 1.6.2023, kedy sa s pánom riaditeľom vybrali do Nitry. Navštívili Dražovský kostolík, Nitriansky hrad, no obzreli si aj centrum Nitry a divadlo Andreja Bagara. Po krásnej exkurzii si na záver užili rozchod v OC Mlyny.

• Oslava Dňa detí v škole - súťaže:

• 1. jún patrí na Slovensku už od roku 1952 všetkým deťom. Pre našich žiakov sme si na piatok pripravili veselé, zábavno – súťažné dopoludnie. Svoje zručnosti si prvostupniari premerali v rôznych športových aktivitách a taktiež si otestovali svoje bystré hlavičky. Druhostupniari si svoje sily zmerali vo futbalovom turnaji a vo vybíjanej. Na všetkých čakali krásne ceny a sladké odmeny.

Deň detí sme si všetci spoločne užili.

2.6.2023....

• Upozornenie pre rodičov:

• Prosíme rodičov našich žiakov, aby svoje deti upozornili na slušné, ľudské správanie sa na multifunkčnom ihrisku vedľa školy po vyučovaní, nakoľko sa tam zdržujú ľudia, ktorí tam robia veľmi veľký neporiadok a ničia školský a obecný majetok!!!! Ide nám o ochranu zdravia, ochranu bezpečnosti našich žiakov a ochranu majetku.

Využívanie multifunkčného ihriska žiakmi v čase po vyučovaní a mimo činnosti záujmových krúžkov je na zodpovednosť zákonných zástupcov. V prípade úrazov, konfliktov, straty osobných vecí a podobne škola nenesie žiadnu zodpovednosť.

V prípade sústavného opakovaného znečisťovania a ničenia multifunkčného ihriska budeme  z preventívnych dôvodov kontaktovať políciu.

• Beseda so spisovateľom:

• Dňa 23.5.2023 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka zúčastnili besedy so spisovateľom, spevákom, cestovateľom a humoristom z nášho blízkeho okolia Branislavom Jobusom a ilustrátorom jeho niektorých kníh Filipom Horníkom. Spisovateľ  pútavé rozprávanie o tvorbe svojich kníh, obohatil aj pesničkami,  popri ktorých  Filip Horník vytváral zaujímavé ilustrácie podľa želania detí. Spisovateľ potešil deti aj svojim autogramom a mnohé z nich si zakúpili knižky. Besedu sme ukončili spoločným fotografovaním.

Krásne slnečné počasie nám prialo a tak sme sa zastavili na výbornú zmrzlinu a vyšantili sa v mestskom parku.

• Škola v prírode:

• V týždni od 15.- 19.5.2023 sa žiaci 2., 3., 4. ročníka doplnení šiestimi dievčatami z 5.ročníka zúčastnili  - Školy v prírode v malebnom prostredí Kysúc.

Krásne prírodné prostredie nám síce pokazilo upršané, chladné počasie, ale vďaka výbornej práci animátoriek z CK Slniečko a programu pre deti, ktorý doplnili p.učiteľky, sa deti zabávali a hravou formou plnili rôzne úlohy o ľudskom tele počas celého dňa, ktorý vždy ukončili diskotékou.

Na spiatočnej ceste  sme navštívili  múzeum Kysuckej dediny vo Vychylovke a jedinečný zážitok sme mali  z historickej úvraťovej železničky.

Samozrejme sme si nenechali ujsť i ďalší unikátnu pamiatku – Orloj v Starej Bystrici a za krásneho slnečného počasia sme sa vrátili k rodičom, ktorí nás už túžobne očakávali.

• Prváci na divadelnom predstavení:

• Dňa 22.5.2023 sa žiaci 1. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia v MsKS Nové Mesto nad Váhom činoherná anglicko-slovenská rozprávka Lazy Goat. Rozprávka poslúžila ako učebná pomôcka pre začiatočníkov učiacich sa cudzí jazyk.

Divadelné spracovanie bolo veľmi krásne a hlavne vtipné. Mali sme nádherný kultúrny zážitok.

Tr.uč.  Mgr. Ingrid Palková

• Súťaž žiakov ZŠ v atletike - okresné kolo:

• V stredu 10. mája 2023 sa v Novom Meste nad Váhom na futbalovom štadióne uskutočnila súťaž žiakov základných škôl v atletike Okresné kolo. Svoje sily si zmerali chlapci aj dievčatá. Našu školu reprezentovali S. Šimková, V. Királová, S. Mašánová, N. Mareková, V. Forrová, T. Vatrt, Š. Markech, D. Valovič, M. Vlnka, M. MakovýVšetkým týmto žiakom, ktorí sa tejto športovej súťaže zúčastnili, ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu našej školy v Hornej Strede. Najlepšie umiestnenie vybojovala Viktória Királová= 2.miesto v behu na 800 metrov časom 2:42,08, iba dve sekundy za prvým miestom. Ešte raz všetkým našim súťažiacim žiakom, našim športovým  reprezentantom ĎAKUJEME!  Text, foto: Vedúci družstva našich žiakov Mgr. Viliam Žitňanský.

• DôLEŽITÝ OZNAM ŠJ:

• Naďalej ostáva povinnosť stravníkov v našej školskej jedálni ODHLASOVAŤ svoje dieťa zo stravy deň vopred, výnimočne v daný deň do 7:30 hod.

V deň, keď ste Vaše dieťa zabudli odhlásiť, a nie je prítomné v škole, ste povinný sumu obeda v deň neprítomnosti a neodhlásenia dieťaťa uhradiť túto sumu obeda, a obed si prevziať vo Vašej donesenej prenosnej nádobe - vo svojom vlastnom obedári.

Odhlasovanie z obeda formou SMS na čísle 0904381093 Moravčíková Edita - vedúca ŠJ.