• Prednášky CPPPaP

•  Dňa 29.11.2018 sa v škole v Hornej Strede uskutočnili prednášky pre žiakov 2.stupňa, ktoré nám odprednášala CPPPaP Nové Mesto nad Váhom. Za čo im veľmi pekne Ďakujeme.

- 6. a 7.ročník: „Šikana, týka sa to aj nás“ – ako správanie, ktoré nie je tolerovateľné v žiadnom prostredí, ani tom školskom. Čo so sebou prinášam, riziká, následky, aktéri a pod.

- 8. + 9.ročník: „Voľba k povolaniu“ – profesijná orientácia pre žiakov – 1.smerová voľba = výber správnej strednej školy.

5. + 6.ročník - „Čo sa môže a čo nie – pravidlá, prečo ich dodržiavať“ – zásady, ktoré platia v každodennom živote a sú súčasťou spolužitia s inými ľuďmi, ochraňujú nás, vedú nás životom....  Pekný deň prajeme....

• Testovanie pohybových predpokladov:

• V rámci telesnej výchovy v prvom ročníku ZŠ sa v našej škole realizovalo v novembri 2018 testovanie v rámci projektu ,,Testovanie pohybových predpokladov prvákov“. Cieľom tohto celoplošného testovania žiakov prvých ročníkov je odporučiť deťom (ich rodičom) druhy športov, na ktoré majú deti predpoklady a môžu sa im venovať aj na výkonnostnej úrovni, resp. ich budú viac baviť vzhľadom na ich danosti. Na testovaní spolupracujú Národné športové centrum, Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor. Testovanie v celkovo desiatich parametroch a činnostiach absolvujú v týchto dňoch žiaci 1. ročníka v základných školách po celom Slovensku. Tu si môžete pozrieť FOTKY z testovania našich šikovných športovcov prvákov v disciplíne ,,Kotúľanie 3 lôpt". Učiteľ telesnej výchovy Mgr. Viliam Žitňanský.

• Ďalšie aktivity celej školy

• V tieto pekné jesenné dni v rámci techniky aj v rámci aktivít a činnosti Materskej školy a ŠKD-družiny pomáhajú naši šikovní, pracovití žiaci spolu s učiteľmi a s prevádzkovými zamestnancami čistiť aj okolie našej školy. Zbierame odpadky, hrabeme lístie, upratujeme okolie a tešíme sa aj z krásneho uprataného prostredia okolo našej školy.

Pekný jesenný deň prajeme....

• Okresné kolo stolný tenis

• Dňa 6.11.2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže ZŠ stolný tenis-žiačky. Naše dievčatá v zložení Klára Moravanská, Ema Pastorková a Betka Stachová podali bojovný výkon, keď sme hrali vyrovnanú partiu so žiačkami zo ZŠ Stará Turá. Druhý zápas sme prehrali s víťazom tejto súťaže so ZŠ Kpt. Nálepku, N.Mesto n/V. Umiestnili sme sa na 8.mieste v okrese Nové Mesto nad Váhom v stolnom tenise. Našim súťažiacim žiačkam Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Fotky TU.