• Letné želanie....

• Vážené kolegyne, kolegovia, milí žiaci, rodičia,

želáme Vám všetkým slnečné pohodové prázdniny a príjemnú letnú dovolenku. Oddýchnite si, načerpajte nové sily. Tešíme sa na spoločné stretnutie v novom školskom roku 2018/2019.

Vedenie školy

• Športové hry - 1.miesto z 31 základných škôl a štvrťfinále:

•   Naša škola sa opäť aktívne zapojila do veľkej športovej akcie - ,,Športovej olympiády" základných škôl ŠPORTOVÉ HRY 5.6.2018 v Jaslovských Bohuniciach, kde sa ZÚČASTNILO AŽ 31 ZÁKLADNÝCH ŠKôL=CCA 970 ŽIAKOV. Súťažilo sa vo futbale, vybíjanej aj v atletike. Všetkým našim žiakom Ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Naši mladší žiaci 2. - 4.ročníka v súťaži vo futbale vyhrali všetky zápasy a prebojovali sa AŽ DO FINÁLE a v ňom jasne vyhrali 1.MIESTO z 31 prítomných základných škôl. GRATULUJEME!!!! Treba spomenúť aj účasť našich žiakov futbalistov 5.- 7.roč. vo štvrťfinále, v ktorom utrpeli prvú prehru na týchto športových hrách. Výborne si viedli naši žiaci aj v súťaži vo vybíjanej - mladší a starší, kde vyhrali po tri svoje zápasy. Ešte raz Ďakujeme našim žiakom za výbornú reprezentáciu našej školy.

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda Ďakuje aj za našich žiakov obecnému úradu Horná Streda a pánovi starostovi Hornej Stredy Ľubomírovi Krajňanskému za ďalšie vybavenie a uhradenie dopravy autobusom pre našich žiakov na túto veľkolepú športovú súťaž. ĎAKUJEME. Športu zdar! FOTKY - LINK TU.  Mgr. Viliam Žitňanský.

• Celoslovenské finále

• Dňa 1.6.2018 naši žiaci 4. ročníka reprezentovali našu školu ,,Hornostredku"  v celoslovenskom finále súťaže v cudzom jazyku "Language Flower - Jazykový kvet 2018", ktoré sa konalo v Mestskej hale v Nitre. Žiaci súperili s ďalšími 7 víťazmi krajských finálových kôl a získali tak krásne 3. miesto. Vyučujúca je na svojich žiakov veľmi hrdá.   Blahoželáme!                                            tr.uč. Mgr. Ingrid Palková

• MŠ - ,,Prečo nám nepovieš svoj príbeh vo farbách?":

• Tieto dve výtvarné práce boli vybrané v projekte ART CREATIVE PROJEKT na tému "Prečo nám nepovieš svoj príbeh vo farbách?" a reprezentujú naše Slovensko a našu školu na svetovej konferencii k 70. výročiu založenia OMEP. Druhá časť súťaže sa uskutoční v Prahe. Celkovo sa do súťaže zapojilo 22 krajín. Práce našich dievčat sa dostanú aj do katalógu a budú tiež vystavené na národnej konferencii s medzinárodnou účasťou v novembri 2018 na Cypre. Názov prvej výtvarnej práce je Klárka v Krakovianskom kroji a názov druhej práce je Kristínka Moja rodina.

• MŠ - Detská športová olympiáda

•    V sobotu, 12. 5. 2018 sa deti našej MŠ zúčastnili detskej športovej olympiády v Považanoch. Súťažili medzi sebou deti materských škôl Považany, Potvorice, Brunovce, Horná Streda a Pobedim, ktoré dovŕšili päť rokov. Našu materskú školu reprezentovalo osem detí, menovite Klárka Ďurišová, Romanka Votavová, Paťo Mikuš, Nikolasko Čeliga, Mateo Janíček, Jurko Babulic, Nikolasko Moravčík a Martinko Markech.

Všetky deti dokázali, že majú športového ducha, pretože ich výkony boli aj napriek veľmi teplému a slnečnému počasiu úžasné. Naše deti si v štyroch disciplínach vybojovali spolu päť medailí. Klárka Ďurišová za 1. miesto v skoku do diaľky z miesta a za 2. miesto v behu na 100 metrov, Paťo Mikuš za 1. miesto v behu na 100 metrov, Mateo Janíček za 2. miesto v behu na 20 metrov a Nikolasko Čeliga za 3. miesto v hode do diaľky tenisovou loptičkou.

Všetkým srdečne gratulujeme. Všetky deti, ktoré sa zúčastnili olympiády, boli odmenené vecnými darčekmi. Od pána starostu, p. Krajňanského, dostali za reprezentáciu našej MŠ sladké odmeny. Ďakujeme. Týmto sa chcem poďakovať aj rodičom zúčastnených detí, že sa rozhodli venovať sobotné dopoludnie športu a svoje deti na túto skvelú akciu priviezli. Fotky TU.     Bc. Jana Jankechová, zástupkyňa MŠ