• Novoročný vinš

• Prajeme Vám šťastný nový rok,

aby ste mali vždy pevný krok.

Zdravia, šťastia akurát,

aj lásku Vám chceme priať.

Všetko najlepšie v novom roku 2018

praje kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ Horná Streda.

• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny začali 23. decembra 2017 (sobota) a skončili 5. januára 2018. Školské vyučovanie po týchto prázdninách sa začalo 8. januára 2018 (pondelok).

• Vianočný turnaj vo florbale

•      Florbal je kolektívny halový šport. Pôvodne sa vyvinul v USA, kde sa začal hrať v polovici 50 rokov. Neskôr ho preniesli švédski študenti do vlastnej krajiny pod názvom innebandy. História slovenského florbalu sa datuje od roku 1997, keď sa bratislavské hokejové družstvo zúčastnilo na turnaji v Prahe a tak v roku 1998 vznikol aj Slovenský florbalový zväz. Aj v našej škole hráme florbal.

Dňa 11.12.2017 sa v našej škole uskutočnil vianočný turnaj vo florbale, ktorý pre 1.stupeň aj pre 2.stupeň opäť zorganizoval učiteľ Mgr. Viliam Žitňanský. Táto akcia je ôsmym ročníkom súbojov vo florbale. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev. V skupine 1.stupeň sa víťazom stali žiaci 4.triedy, 2.miesto obsadili žiaci 3.triedy a 3.miesto žiaci 1.triedy. V kategórii 2.stupeň vyhralo 1.miesto družstvo FC Vyšehrad, 2.miesto obsadilo družstvo Miesiči a 3.miesto družstvo FC Horná Streda. Víťazom aj ďalším žiakom blahoželáme.

Tento ročník tohto turnaja bol obohatený o občerstvenie - tri druhy malinoviek a horalky, ktoré pre účastníkov tohto turnaja darovala pani učiteľka Mgr. Lenka Pavlovičová Mačurová. Ceny do turnaja preplatilo Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Horná Streda. ĎAKUJEME! GÓÓÓÓL!

Ďakujem aj mojim pomocníkom - Karolínke Hruboňovej, Katke Kubišovej, Martinke Brečkovej, Veronike Jelenákovej, Norovi Moravanskému a Matúšovi Pavlovičovi za pomoc v bufete a pri fotografovaní. ĎAKUJEM.... Mgr. Viliam Žitňanský. Fotky z tohto vydareného vianočného turnaja TU.

• Vianočná zbierka UNICEF 2017

•   Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy,

dňa 6.12.2017 sa na našej škole konala Vianočná zbierka UNICEF 2017 ako plnenie 5. bodu v rámci projektu Škola priateľská k deťom. Je to dobrovoľná zbierka, ktorú organizuje Slovenský výbor pre UNICEF.

Tieto Vianoce sa zbierka odovzdá deťom z krajín, kde zúri humanitárna a potravinová kríza, a to na Ukrajinu, do Jemenu a Južného Sudánu a za jeden deň bolo vyzbieraných neuveriteľných 83,04 €! J

Žiaci sa v rámci obežníka mohli dozvedieť nové informácie o organizácii UNICEF a za symbolické poplatky sa odovzdali pohľadnice, či si mohli pochutnať na muffinoch domácej výroby.

Za Vaše príspevky Vám zo srdca ďakujeme, lebo nie je to len podpora pre deti, ktoré nepoznajú vymoženosti aké sú v našej krajine, ale je to aj o podpore našich žiakov v konaní dobra.

Prajeme Vám všetkým krásne, štedré Vianoce plné zdravia, šťastia a rodinnej pohody!

ZŠ s MŠ Horná Streda